Významné povýšenie siete - Slovenská TETRAPOL sieť bola spomenutá v časopise Key Touch®

Významné povýšenie siete

V novom čísle časopisu Key Touch® bol uverejnený článok o práve prebiehajúcom povýšení Tetrapol siete na Slovensku. Prinášame Vám preklad článku a na konci nájdete aj odkaz na elektronickú verziu časopisu.

Slovenská národná bezpečnostná sieť sa práve povyšuje s najnovšou verziou TETRAPOL – V35_08. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podpísalo v decembri 2011 dohodu v ktorej je naplánovalo ukončenie prechodu na novšiu verziu na september 2012. Technológiu dodáva firma Cassidian s podporou Slovenskej spoločnosti RCTT. Sieť SITNO je v prevádzke od októbra 2008. Prechod na vyšší stupeň bude prebiehať v ôsmich štádiách a každé štádium bude pokrývať určitú oblasť v krajine.

Zvýšenie kapacity

Projekt zvýši maximálny počet rádiových užívateľov v každej regionálnej sieti z 12,500 na 20,000, zdvojnásobí počet organizácií v sieti z desiatich na dvadsať. Ďalej sa zvýši počet dostupných hovorových skupín v každom terminály z 20 na 70. Celkový počet prevádzkových skupín v sieti stúpne z 1000 na 3000. Povýšenie tiež predstaví možnosť pre používateľa skenovať naraz sieťovú komunikáciu a komunikáciu v priamom režime – doplnok známy ako Dual Watch.

Budúcnosť

Spolu s ôsmimi regionálnymi sieťami a s počtom takmer sto základňových staníc zabezpečuje sieť SITNO bezpečnú rádiovú komunikáciu pre takmer 12,000 používateľov Slovenského požiarneho zboru, polície a záchranných služieb. Dané zlepšenie umožní sieť rozvíjať a rozširovať jeho možnosti v budúcnosti ako napr. automatické zistenie polohy vozidla alebo osôb. Slovenská polícia vyvinula systém založený na textových správach, ktorý zaručuje vzdialený prístup do registra ukradnutých áut.
MV SR sa sústreďuje na dosahovanie väčšieho pokroku a objavovanie širokopásmových možností SITNA. Plánuje sa urobiť zo siete SITNO kľúčovú súčasť nového Národného záchranného systému, ktorý sa bude rozvíjať v nasledujúcich rokoch.


Tento a ďalšie články si môžete prečítať v elektronickej verzii magazínu Key Touch® po kliknutí na odkaz.

Vaše meno:

E-mail:

Telefón:

Heslo:

Heslo ešte raz:

Mám záujem o zasielanie newsletterov:

Zabudli ste svoje heslo? Zadajte svoj registračný e-mail a my Vám obratom pošleme nové.

E-mail: