RCTT v službách NATO

V júni 2013 sa konalo vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť medzinárodné vojenské cvičenie spojeneckých vojsk NATO pod označením CAPABLE LOGISTICIAN 2013. Hlavnými cieľmi cvičenia bolo odskúšať si vzájomné logistické riešenia, spoluprácu logistických systémov a vybavenia medzi zástupcami zúčastnených armád. V histórii NATO šlo o najväčšie cvičenie svojho druhu.
Spoločnosť RCTT s.r.o. na základe požiadavky generálneho štábu MO SR zabezpečovalo prevádzku rádiokomunikačnej siete SITNO (Tetrapol) v uvedenej lokalite. Vybudovaním dočasného rádiokomunikačného pracoviska na kóte Priečne Bralo bolo tak vytvorené rádiokomunikačné spojenie pre 90 rádiostaníc OS SR. 
Vojenská polícia SR je dlhoročný užívateľ rádiokomunikačnej siete SITNO. V rámci NATO je zoskupená v Mnohonárodnom prápore vojenskej polície (MNMPBAT) a zabezpečovala tak medzinárodné cvičenie CAPABLE LOGISTICIAN 2013 v rámci stanovených povinností. 
Spoločnosť RCTT s.r.o. vytvorením plnohodnotného rádiokomunikačného prostredia siete SITNO vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť tak zabezpečila aj pre potrebu vojenskej polície všetky sieťové služby, na ktoré je v bežnej službe zvyknutá. Zároveň vybudovala v rámci služby PMDnet bezpečný prístup do prostredia internetu so šifrovaním cez sieť SITNO (Tetrapol). Takýmto spôsobom mohli vojenskí policajti Česka, Chorvátska, Poľska a Slovenska a ostatní príslušníci spojeneckých armád NATO vzájomne komunikovať prostredníctvom vytvorenej VPN a dvoch bezdrôtových WIFI sietí.
Riaditeľ Vojenskej polície plk. Ing. Jaroslav HAMÁR udelil spoločnosti RCTT s.r.o. ďakovný list za aktívny prístup, technickú podporu a pomoc pri zabezpečení spojenia počas medzinárodného cvičenia CAPABLE LOGISTICIAN 2013.

Viac o cvičení nájdete na stránke vojenskej polície http://www.mp.mil.sk/36353/?pg=1Ďakovný list udelený spoločnosti RCTT s.r.o. 

Galéria:

       

Vaše meno:

E-mail:

Telefón:

Heslo:

Heslo ešte raz:

Mám záujem o zasielanie newsletterov:

Zabudli ste svoje heslo? Zadajte svoj registračný e-mail a my Vám obratom pošleme nové.

E-mail: